Skip to main content

1 Bieg Nocny w Krostoszowicach.

 

16 sierpnia 2014 r. odbył się pionierski 1 Bieg Nocny w Krostoszowicach. Była to ostania wakacyjna impreza biegowo – kijkowa KS FORMA WODZISŁAW ŚL. w 2014 r.

5 października odbędą się kolejne zawody organizowane przez KS FORMA WODZISŁAW ŚL.  JA I MARATON otwierające sezon imprez długodystansowych.

16 sierpnia w rywalizacji uczestniczyli biegacze ( 73 osoby ) oraz kijkarze ( 43 osoby ). Trasa wiodła krostoszowicką buczyną i usiana była licznymi podbiegami i zbiegami. Po sobotnich porannych deszczach usiana była kałużami i błotem. Szczególnie ślisko było na zbiegu przy autostradzie.

Podczas rywalizacji obowiązywały czołówki. Bez oświetlenia trasa praktycznie była nie do pokonania. Pomimo czołówek na głowach masa zawodników zaliczyła upadki, na szczęście nie odniesiono poważniejszych urazów. Zawody biegowe wygrał Tomasz Winkler przed Arturem Oślizło i Tomaszem Bachorskim. Najlepsza trójka wśród pań to: Agata Chamont, Wioleta Szymała, Katarzyna Bizoń. Najlepszym kijkarzem okazał się Paweł Mencewicz. Drugie miejsce zajął Karol Schroder, a trzecie Piotr Niechwiejczyk.

Wśród pań najlepsze były: Wioletta Mól, Klaudia Białas, Stanisława Zyznawska – Sitko. Sklep sportowy Monsun z Wodzisławia Śląskiego ufundował nagrodę dla najlepiej przebranego i oświetlonego zawodnika. Jednogłośnie zwyciężył Tomasz Słupek, który od stóp do głowy oświetlony był lampkami ledowymi. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali oryginalne bite medale oraz ciepły posiłek.

Bieg Nocny

Zawody zakończyły się quizem z nagrodami. Możemy być spokojni.

Wieczorne zawody biegowe na stałe zagoszczą w Krostoszowicach. Zawodnicy jednogłośnie stwierdzili,  iż zawody w takiej formie przypadły im do gustu.  Organizatorami I Biegu Nocnego byli: Gmina Godów, KS FORMA Wodzisław Śląski oraz Inter Krostoszowice. Zawody współfinansowane były z budżetu Gminy Godów.
Zdjęcia: Adam Kot

#biegnocny, #nordicwalking, #ksformapl, #krostoszowice,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *