Skip to main content

3 Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ”

W niedzielę 5 lipca 2015 r. na terenie Ośrodka Wodnego Balaton w Wodzisławiu Śląskim odbył się 3 Cross-fit Aquatlon ” Brama Południa ”Regatta Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Aquathlonie”.
Zawodnicy do pokonania mieli: 500 metrowy odcinek wodny, 8 km crossu, strefę ćwiczeń crossfit oraz park linowy.
Sygnał do startu dał Prezydent Miasta Mieczysław Kieca. 39 zawodników ruszyło sprintem z plaży do wody by jak najszybciej przepłynąć półkilometrowy dystans pomiędzy bojami.
Po pływaniu uczestnicy zawodów szybko zakładali obuwie i odzież w strefie zmian i ruszali na 4 km trasę z przeszkodami. Podczas pierwszego okrążenia zaczęły się tasowania kolejności. Zawodnicy lepiej biegający nadrabiali stracony dystans po pływaniu.

Na uczestników czekały przeszkody skonstruowane w Parku Linowym oraz 50 metrowy rów z błotem, który należało przebiec środkiem.

3 Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” Siatka

3 Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” Rowy

W strefie ćwiczeń crossfit mieli do pokonania serię ćwiczeń:

wykroki z belką na ramionach, przetaczanie opon, padnij/powstań, czołganie, ciągnięcie bloczków betonowych.

3 Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” Opony

3 Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” Betoniki
Po serii ćwiczeń wbiegali ponownie na trasę by pokonać ostatnie 4 km crossu. Przed metą zawodnicy znowu meldowali się w strefie ćwiczeń crossfit. Wpadając za bramę startową uczestnicy byli mocno zmęczeni. Trudność zawodów potęgował również panujący tego dnia upał.
Biorąc pod uwagę,  iż zawody były bardzo wymagające siłowo i wytrzymałościowo paniom należą się olbrzymie brawa.3 Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” Rów z błotem

Należy dodać iż wszyscy startujący przekroczyli bezpiecznie linię mety.

Zwycięzcy Januszowi Put z Wrocławia pokonanie całej trasy zajęło 1 godzinę 1 minutę 47 sekund.

Drugie miejsce zajął Piotr Jeziorski z Zabełkowa,  a trzecie Adam Kuśka z Rybnika.

3 Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ”Podium

Wśród pań zwyciężyła Karolina Bizoń z Pszowa przed Danuta Wiśniewską z Wodzisławia Śląskiego  i Katarzyną Ornatek z Zabrza.

III Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” to zarazem Regatta Mistrzostwa Wodzisławia Śląskiego w Aquatlonie”.

Mistrzem został Tomasz Słupek. Vicemistrzem Krzysztof Kubasa,  a trzecie miejsce zajął Zbigniew Smalec.

Mistrzynią została Danuta Wiśniewska, vicemistrzynią Aleksandra Duż, 3 miejsce przypadło Aleksandrze Niziołek.

Organizatorami zawodów byli:

Klub Sportowy Cross – Sport z Wodzisławia Śląskiego oraz Miasto Wodzisław Śląski.

Współorganizatorem imprezy byli:

MOSiR Centrum Wodzisław Śląski, Centrum Wellness Balance Wodzisław Śląski,

Zawody sportowe organizowane w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu upowszechniania kultury fizycznej w Powiecie Wodzisławskim w roku 2015 współfinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Sponsorem tytularnym oraz fundatorem nagród była firma Regatta Poland.