Skip to main content

9 Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów

22 stycznia 2017 r. odbył się 9 Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Tradycyjnie styczniowe zawody po pszowskich dołach przyciągnęły dużą rzeszę biegaczy z całego regionu.

 

Lista startowa została zamknięta na 2 tygodnie przed startem kiedy osiągnęła 150 nazwisk. Ostatecznie w niedzielnych zawodach wystartowało 101 biegaczy oraz 32 kijkarzy.

 

Pogoda była idealna na zawody, lekki mróz oraz mocne słońce sprawiły, że las zaprezentował się w całej krasie. Zawodników przywitali: Ireneusz Stachowski – Prezes Formy Wodzisław Śląski oraz Katarzyna Sawicka-Mucha – Burmistrz Miasta Pszów.

 

Punktualnie o 11.00 biegacze ruszyli do zmagań na 12 km trasie. Nordikowcy mieli do przebycia 5 km. Po początkowym płaskim odcinku sportowcy napotkali podbiegi z których ostatni był najbardziej wyczerpujący.

 


Zawody biegowe wygrał Grzegorz Szymura z Leszczyn. Jego czas to 46 minut i 52 sekundy. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Kubik z Lubomi, a trzecie Kamil Bednorz. Wśród kobiet najlepsza była Beata Wrońska z Zabrza. Drugie miejsce zajęła Michalina Janowska z Rybnika, a trzecie Wioletta Brychcy.

 

Zawody nordic walking wygrał Bogdan Cyrus przed Ryszardem Kłysiem oraz Piotrem Niechwiejczykiem. Kolejność wśród pań: Marzena Spychała, Barbara Olschimke-Marmurowicz, Sylwia Libardi-Kłyś.
Każdy z zawodników na mecie otrzymał medal projektu Barbary Kowalczyk-Stachowskiej z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Pszowa Czesława Krzystały.
Podczas ceremonii dekoracji zwycięzców oraz quizu z nagrodami obecny był również Viceburmistrz Miasta Pszowa Krzysztof Topol, który jednocześnie zaprosił wszystkich zebranych na 10 już jubileuszowy bieg w przyszłym roku.
Organizatorami zawodów byli: Miasto Pszów oraz Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski.

 

Sponsorem głównym Regatta Polska a fundatorem ostatniej nagrody – sanek – sklep Monsun Sport z Wodzisławia Śląskiego.
W zawodach wzięła udział spora grupa zawodników KS Forma. Miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli:
Paweł Nalepka, Krystian Noga, Arkadiusz Kubik, Krzysztof Lesik, Adam Koloska, Radosław Reclik, Iwona Dębowska.

 

Ireneusz Stachowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *