Skip to main content

Festiwal Biegowy o Puchar Starosty Wodzisławskiego 2016

Festiwal Biegowy o Puchar Starosty Wodzisławskiego 2016

19 czerwca 2016 r. w Wodzisławiu Śląskim odbył się Festiwal Biegowy o Puchar Starosty Wodzisławskiego. Zawodnicy gościli na ośrodku Gosław Sport Center w Jedłowniku.

Festiwal Biegowy został zorganizowany przez Klub Sportowy Forma Wodzisław Śląski a współfinansowany ze środków Powiatu Wodzisławskiego. Honorowym starterem zawodów został Starosta Ireneusz Serwotka.

Festiwal rozpoczął się biegiem na 1 milę w którym wzięło udział kilkunastu uczestników. Zmagania na krótkim dystansie wygrał Ireneusz Stachowski z KS Forma. Wśród pań zwyciężyła Monika Chojnowska z Rogów.

 

Festiwal-Biegowy-2016-KS-Forma

O godzinie 11.20 zawodnicy wystartowali w biegu głównym na 10 km oraz nordic walking. Trasa wiodła polnymi ścieżkami Jedłownika oraz uliczkami domków jednorodzinnych. Upalne południe sprawiło iż zmagania sportowe nie odbywały się w komfortowych warunkach. Zawody na 10 km wygrał Paweł Winkler z Marklowic z czasem 37,54 minuty. O 2 sekundy gorszy był Tomasz Winkler. Trzecie miejsce zajął Bartłomiej Mrowiec z Marklowic.

Wśród Pań najlepsza była Wodzisławianka Agata Warło. Druga była Monika Nawrot z Chałupek a trzecia Joanna Habram z wodzisławskiej Formy.

Najlepsze trójki w Nordic Walking:
Stanisław Sitko – Uciechowice, Piotr Fojcik – Rybnik, Piotr Knura – Marklowice
Stanisława Zyznawska – Sitko – Uciechowice, Wiesława Pogorzelska – Gorzyce, Gabriela Fojcik – Rybnik.

Po zmaganiach seniorów przyszedł czas na biegi: krasnala oraz juniora. Dzieci do 6 lat rywalizowały na dystansie 100 m a od 7 do 12 lat na dystansie 400 m.

Każde dziecko otrzymało na mecie nagrodę – maskotkę ufundowaną przez firmę Marko. Na mecie na uczestników zawodów czekał pamiątkowy medal z wizerunkiem Księżnej Konstancji. Jest to pierwsza część tryptyku z historycznymi postaciami Wodzisławia Śląskiego. Pozostała część kolekcji będzie do zdobycia 7 sierpnia podczas 10 Crossu Wodzisławskiego oraz 23 października na Ja i Maraton.

W biegach: na milę, 10 km oraz nordic walking wzięło udział 163 zawodników. W biegach dla dzieci uczestniczyło 80 najmłodszych adeptów biegania. Zainteresowanie Festiwalem było znacznie większe niż w poprzednich latach – cieszy się Zbigniew Marszałkowski Prezes Formy. Dopisali zwłaszcza najmłodsi uczestnicy. Był wśród nich nawet reprezentant Stanów Zjednoczonych dodaje Pan Zbigniew.

 

WYNIKI ZAWODÓW:


1 MILA


10 KM


NORDIC WALKING

Podziękowania składamy sponsorom:

Regatta Polska,
Gosław Sport Center Wodzisław Śląski – Dariusz Kozielski,
Monsun Sport Wodzisław Śląski – Ireneusz Stachowski,
Marko,
Meble Kabut Syrynia – Janusz Kabut,
Sklep Elemele Gorzyce,
Biorsel Mszana – Łukasz Kozielski,
Spółdzielnia MIeszkaniowa Marcel,
Stacja Kontroli Pojazdów Bvela Mszana,
Biżuteria Artystyczna – Agnieszka Szklarz,
Sklep Agnieszka – Zbigniew Chrobok,
Drogeria Jasmin – Łucja Moric,
Oriflame – Aniela Kierat,
Ovikor – Kordian Waroński,
Ubezpieczenie Infosafe – Dariusz Pojda,
Kwiaciarnia Julia – Janusz Balcer,
Usługi Zegarmistrzowskie Wodzisław Śląski – Konrad Lamczyk,
Bank BGŻ BNP Pariba,
Usługi BHP – Adam Kot,
Relax – Med – Robert Zostawa
Centrum Wellness Balance – Marta Nosiadek

KS Forma zaprasza na kolejną organizowaną przez sebie imprezę sportową. Będą to IV Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Nordic Walking, 17 lipca 2016 r.

Ireneusz Stachowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *