Skip to main content

Forma na IV Regatta Crossfit Aquation „Brama Południa”

W niedzielę 3 lipca 2016 r. 7 śmiałków z Formy spróbowało swoich sił w IV Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” €“ Regatta Mistrzostwa Wodzisławia Śląskiego w Aquathlonie.
Impreza odbywała się na terenie Ośrodka Wodnego Balaton w Wodzisławiu Śląskim.

Zawodnicy do pokonania mieli: 400 metrowy odcinek wodny, 7 km crossu, strefę ćwiczeń crossfit.
Sygnał do startu dał Prezydent Miasta Mieczysław Kieca. 40 zawodników ruszyło sprintem z plaży do wody by jak najszybciej przepłynąć kilkusetmetrowy dystans pomiędzy bojami.

Po pływaniu uczestnicy zawodów szybko zakładali obuwie i odzież w strefie zmian i ruszali na 3,5 km trasę z przeszkodami. Podczas pierwszego okrążenia zaczęły się tasowania kolejności. Zawodnicy lepiej biegający nadrabiali stracony dystans po pływaniu. Na uczestników czekały ostre podbiegi które organizatorzy wyznaczyli obok trasy oraz 30 metrowy rów z błotem który należało przebiec środkiem. W I strefie ćwiczeń crossfit musieli zmierzyć się z 30 km sztangami oraz 16 kg catbellsami.

W kolejnej było: przetaczanie opon, czołganie, ciągnięcie bloczków betonowych, wykroki z workiem piasku na plecach.
Po serii ćwiczeń wbiegali ponownie na trasę by pokonać ostatnie 3,5 km crossu. Przed metą zawodnicy znowu meldowali się w strefie ćwiczeń crossfit. Wpadając za bramę startową uczestnicy byli mocno zmęczeni.

Biorąc pod uwagę iż zawody były bardzo wymagające siłowo i wytrzymałościowo paniom należą się olbrzymie brawa. Należy dodać iż wszyscy startujący przekroczyli bezpiecznie linię mety.

Zwycięzcy Kazimierzowi Grycmanowi z Uciechowic pokonanie całej trasy zajęło 1 godzinę 4 minuty 15 sekund. Drugie miejsce zajął członek Formy Krzysztof Bartosik z Wodzisławia Śląskiego, a trzecie Wojciech Krauzy z Rybnika. Wśród pań zwyciężyła Eliza Jasińska z Jastrzębia Zdroju przed Agatą Chamont i Dominiką Wodecką.

IV Crossfit Aquatlon ” Brama Południa ” to zarazem Regatta Mistrzostwa Wodzisławia Śląskiego w Aquatlonie”. Mistrzem został Krzysztof Bartosik ( KS Forma ).

Vicemistrzem Michał Nosiadek ( Prezes KS Cross – Sport ) a trzecie miejsce zajął Krzysztof Kubasa.