Skip to main content

II Monsun Krostoszowickie Kilometry Niepodległości

II Monsun Krostoszowickie Kilometry Niepodległości

Członkowie KS Forma 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości już tradycyjnie uczcili na sportowo w Krostoszowicach. 11 listopada na obiekcie ORLIK w Krostoszowicach ponad 210 osób wystartowało w biegu na 11 kilometrów i chodzie na 5,5 kilometra w ramach imprezy sportowo – rekreacyjnej II Krostoszowickie Kilometry Niepodległości.

 

Wyznaczona trasa była niezwykle malownicza, gdyż biegła leśnymi ścieżkami krostoszowickiej buczyny, która pełna była jesiennych barw. Pogoda dopisała więc warunki do wysiłku fizycznego na świeżym powietrzu były idealne.

 

O godzinie 9.30 jako pierwsi na trasę ruszyli uczestnicy finałowego spotkania z cyklu „Bieg po Zdrowie z Gminą Godów”. Blisko 50 chodziarzy i biegaczy pokonało 5,5 kilometrowy dystans, który był zwieńczeniem całorocznego cyklu spotkań sportowo- rekreacyjnych organizowanych w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego ze środków budżetowych Gminy Godów.

 

Symbolicznie o godzinie 11.11 rozpoczął się bieg główny, w którym wzięło udział ponad 160 zawodników. Gratką dla wszystkich uczestników biegu głównego były oryginalne medale okolicznościowe autorstwa Barbary Kowalczyk-Stachowskiej, które zostały zaprojektowane specjalnie na tą okazję.

 

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla zwycięzców pamiątkowe puchary, rozlosowano również ciekawe nagrody ufundowane przez sklep sportowy MONSUN z Wodzisławia Śląskiego.

 

KS Forma był silnie reprezentowany na zawodach. Wielu członków naszego klubu zajęło miejsce na podium w swoich kategoriach wiekowych.

 

Organizatorami imprezy byli:

Gmina Godów, Klub Sportowy FORMA Wodzisław Śląski, INTER Krostoszowice, Stowarzyszenie Biegów Górskich Jastrzębie Zdrój oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie.

 

 

Ireneusz Stachowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *