Skip to main content
Bieg-Wilczym-Tropem

IV Bieg Tropem Wilczym

IV Bieg Tropem Wilczym-Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych-Żory 2016.

Dwóch przedstawicieli KS Forma Wodzisław Śl.-Michał Duda i Jarek Świta– pobiegło 28 lutego w patriotycznym przedsięwzięciu pod nazwą Tropem Wilczym- Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Żory to jedno ze 180 miast w Polsce i świecie, które włączyły się w organizację tego wydarzenia. Wydarzenia mającego na celu ochronę pamięci i uczczenie niezłomnych postaw żołnierzy patriotycznego podziemia walczących z sowiecką okupacją.

Aż do 1963 roku- wtedy to został zgładzony ostatni waleczny ps. Lalek. Właśnie ta data symbolicznie połączyła wszystkich biegaczy w tym dniu bowiem dystans podstawowy liczył dokładnie 1963 m! Poza tym organizatorzy żorskiej edycji przygotowali dłuższą, 5-cio kilometrowa trasę wiodącą leśnymi duktami wokół strzelnicy Dębina na obrzeżach miasta.

Biuro zawodów w którym wydawano pakiety startowe było czynne do 11.45,a dokładnie o 12.00 w południe ponad 300 osób uczciło biegiem pamięć Żołnierzy Wyklętych.
Rozpiętość wieku ogromna-od kilkutygodniowych niemowląt do…wiecznie młodych i aktywnych!
O godzinie 13 start do dłuższego dystansu, który został pokonany przez 294 zawodniczki i zawodników. Ciekawa i malownicza trasa, sprzyjająca aura i atmosfera pozwoliły na uzyskanie niezłych wyników.

Zwycięzca kat. open mężczyzn -reprezentujący gospodarzy Hr Max Żory- Paweł Dzięgielowski. Pierwsze miejsce wśród pań zajęła…wodzisławianka Agata Warło.
Klubowicze: Michał Duda miejsce 78 z czasem 0:24:08; Jarek Świta miejsce 128 czas 0:26:08.
Żorzanie stanęli na wysokości zadania i przygotowali wspaniałą, wojskową grochówkę dla zgłodniałych uczestników. Nie zabrakło także kawy i gorącej herbaty. Każdy zawodnik otrzymał materiały informacyjne, koszulkę z wizerunkiem jednego z żołnierzy…i przepiękny medal z tropem wilka!!!

Po około godzinie od przybycia ostatniego biegacza organizatorzy przystąpili do ogłaszania wyników i podsumowania imprezy. Imprezy, która zasługuje na bardzo wysoką notę ze względu na perfekcyjną organizację, uroczą ale i wymagającą trasę, a także ze względu na cel jakim było właśnie uczczenie niezłomnych , skazanych na zapomnienie żołnierzy niepodległościowego podziemia.

Jarek Świta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *