IV Festiwal Nordic Walking

121 osób wzięło udział w IV Festiwalu Nordic Walking w Krostoszowicach.

Pogoda dopisała, mieliśmy wspaniałe – międzynarodowe – zawody.

W Krostoszowicach gościliśmy zawodników z całego Śląska.

Była też uczestniczka z Białorusi. Punktualnie o 11.00 Wójt Gminy Godów Mariusz Adamczyk strzałem z pistoletu startowego rozpoczął zawody kijkowe. Zawodnicy do pokonania mieli dystans 10,6 km.

Osoby mniej zaawansowane mogły przejść 1 okrążenie czyli 5300 m. Malownicza krostoszowicka trasa wiodła tradycyjnie lasami Gminy Godów i Wodzisławia.

Nie należała do najłatwiejszych. Zawodnicy na okrążeniu musieli zmagać się z dwoma podejściami.

Najszybszym zawodnikiem IV Festiwalu Nordic Walking okazał się Gołkowiczanin Paweł Mencewicz reprezentujący barwy KS FORMA Wodzisław Śląski.

Jego czas to 1:07:28. Drugie miejsce zajął Artur Biłek z Nordic Walking Lubliniec a trzecie Zbigniew Sikora z Jaworzna.

Wśród pań klasę pokazała Marzena Spychała z Białej ( Wesoły Borsuk Team ). Z czasem 1:14:42 zajęła 14 lokatę open.

Drugie miejsce zdobyła Tatiana Galińska z Partoszowic, klub Positive Energy a trzecie Klaudia Białas z Orzesza.

Dla uczestników przygotowano okazałe bite medale, poczęstunek oraz trofea i nagrody dla zwycięzców licznych kategorii wiekowych. Był też quiz z nagrodami.

Organizatorami zawodów byli: KS Forma Wodzisław Śląski, Gmina Godów oraz Inter Krostoszowice. Zawody współfinansowane były z budżetu Gminy Godów. Podziękowania dla tradycyjnego sponsora Sklepu Sportowego Monsun z Wodzisławia Śląskiego.