Skip to main content

Janusz Magiera drugi w XVI Półmaratonie Żywieckim

1849 zawodników wzięło udział w 16 Półmaratonie Żywieckim.
Dziś Półmaraton Żywiecki w niczym nie przypomina imprezy sprzed kilku lat, kiedy można było go traktować co najwyżej, jako bieg o randze ogólnopolskiej.
Obecnie na starcie ustawiają się nie tylko Polacy, ale również reprezentanci wielu innych krajów, na czele z Kenijczykami i Kenijkami, którzy mają największy wpływ na ostateczny wynik Półmaratonu Żywieckiego.
Trasa biegu jest ciężka, gdyż wije się w większości wzniesieniami wokół Jeziora Żywieckiego. Płaskie jest tylko pierwsze 5 kilometrów oraz ostatni kilometr który wiedzie bezpośrednio do mety usytuowanej na żywieckim rynku
.
Na starcie stanęła liczna grupa zawodników wodzisławskiej Formy. KS Forma stanowiła jedną z najliczniejszych drużyn w półmaratonie. Bardzo dobrze spisał się najlepszy klubowy ” góral ” Janusz Magiera, który z czasem 1:24:57 zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W klasyfikacji generalnej zajął równo 50 miejsce.
Pan Janusz był najszybszym zawodnikiem naszego klubu, pokonał całą rzeszę młodszych kolegów.

zywiec4
Półmaraton ksforma
Zawody wygrał reprezentant Kenii James Emurii. Przebiegł 21 kilometrów oraz 97,5 metra w czasie 1:06:49. Drugi na mecie zameldował się Ukrainiec Taras Salo (1:07:04), trzeci był kolejny Ukrainiec Rusłan Pechnikov (1:08:04). Piąte miejsce zajął najlepszy z Polaków bielszczanin Jarosław Gniewek (1:14:39 ).