Skip to main content

Katowice stanęły, biegacze ruszyli.

SILESIA MARATHON 2014 KS Forma też tam był.

W niedzielę 5 października 2014 w stolicy śląska Katowicach, ruch drogowy zamarł i został całkowicie wstrzymany. Tego dnia ulice Katowic, a także sąsiednich Siemianowic Śląskich i Mysłowic, należał do biegaczy, którzy pobiegli w VI edycji Silesia Marathon lub IX edycji Silesia Półmaraton.

Pogoda tego dnia dopisała chłodnym porankiem i słonecznym południem i jak na maraton była litościwa dla biegaczy. Start i meta tegorocznego Maratonu zlokalizowany był na terenie wokół Silesia City Center w Katowicach. Trasa wiodła przez trzy miasta aglomeracji śląskiej wokół Spodka, malowniczych starych dzielnic górniczych, a także ciekawych miejsc historycznych.

W biegu głównym na dystansie ponad 42 km stanęło 1215 osób, z czego 1198 udało się dobiec do mety. W półmaratonie wystartowało dodatkowo 745 biegaczy, którzy startując w innej części Katowic, także kończyli swój bieg na mecie wspólnej dla maratończyków.

Zwycięzcą tegorocznej edycji maratonu został Czarnecki Rafał z Bliżyna z czasem 2:35:58, a swój akcent w biegu pozostawili także członkowie KS FORMA z Wodzisławia Śląskiego.

W maratonie udział wzięło 4 członków KS FORMA z czego najlepszym okazał się Krowiak Jacek zajmując wysoką 8 pozycję z czasem 2:45:04.

Mimo rewelacyjnego wyniku Jacek może mówić o pewnym niedosycie z zajętej lokaty, gdyż do 3 miejsca na podium w kategorii wiekowej zabrakło mu zaledwie 8 sekund.

Pozostali członkowie KS FORMA ukończyli Maraton w czasie : Słupek Tomasz 3:22:20,  Fibic Adrian 3:53:17,  Węglarczyk Krzysztof 4:03:09.

Trzeba tu także nadmienić, że swoje debiuty na dystansie Maratonu mieli Słupek Tomasz i Węglarczyk Krzysztof, a Fibic Adrian pokonał swój życiowy wynik.

Jak widać start w Silesia Marathon  2014 był dla wszystkich z KS FORMA Wodzisław Śl. bardzo udany.