Skip to main content

Maraton Górski Leśnik-Wiosna

W pierwszą sobotę kwietnia odbyła się wiosenna edycja Maratonu Górskiego LEŚNIK, w którym udział wziął Darek Krause.

Trasa wiodła ścieżkami i szlakami Beskidu Małego od Porąbki przez Kocierz, Przełęcz Kocierską, Potrójną, Łamaną Skałę, Przełęcz Praciaki, znów na Potrójną i przez masyw Bukowej z powrotem do Porąbki.

W sumie maraton ukończyło 130 zawodników. Darek zajął miejsce 111 towarzysząc w biegu swojej żonie.

Maraton-Górski-Lęśnik

W imprezie wziął także udział Paweł Mencewicz, który zmierzył się z  dystansem półmaratonu.

Paweł-Menceicz-Maraton-Górski-Lęśnik

Trasa była wymagająca, wydawało się, że składają się na nią same podbiegi. Nie dało się ich jednak pokonać biegiem.

Maraton-Górski-Lęśnik-na-szcycie

Wysiłki biegaczy zostały jednak nagrodzone wspaniałą wiosenną pogodą (jak na zamówienie, bo dzień wcześniej padał deszcz ze śniegiem) i przepięknymi widokami na Pilsko, Babią Górę i Tatry.