Skip to main content

Maraton przyjacielski w dniu zakochanych

Od pewnego czasu, gdy biegacze KS FORMA mają możliwość korzystania z bazy sportowej na Gosław Sport Center, sobotnie poranki przebiegają jako wspólne długie treningi.

Sobotnie treningi będące wycieczkami biegowymi poprzez okoliczne lasy i tereny polderu Buków, Olzy, Gorzyc i Czyżowic zamykały się w granicach 30 km. Biegając w okolicach Bukowa, często widzieliśmy w oddali wiatrak elektrowni wiatrowej.

Kierując się ciekawością chcieliśmy kiedyś sprawdzić gdzie to jest i to na własnych nogach. Sposobność taka nadarzyła się 14 lutego, kiedy to w piękny sobotni poranek trójka biegaczy z KS FORMA postanowiła pobiegnąć z miejsca Gosław Sport Center pod wiatrak i z powrotem.

Tak więc Tomek Słupek, Zbyszek Marszałkowski i Piotr Pilśniak ruszyli do czeskiej miejscowości Hat, bo tam właśnie znajduje się elektrownia wiatrowa.

Nasza trasa biegła przez las Czyżowicki, Syrynkę, Bluszczów, Syrynię, Buków, Krzyżanowice, Nową Wioskę i ostatnie 2 kilometry przez użytki rolne, aż pod sam wiatrak.

Jakie było nasze zdziwienie kiedy okazało się, że pod wiatrakiem mamy już przebiegnięte ponad 21 km. Tak więc sobotnia wycieczka biegowa w pięknej słonecznej aurze przyniosła nam w sumie około 43 km, od Gosław Sport Center do Hat w Czechach i z powrotem.

Maraton przyjacielski w dniu zakochanych, w spokojnym tempie był dla nas fajną przygodą, a dla Piotra dystansem z którym zmierzył się po raz pierwszy.

Tomek Słupek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *