Skip to main content

Opis trasy II Krostoszowickiego Biegu Nocnego

Opis trasy II Krostoszowickiego Biegu Nocnego

Po starcie do pokonania mamy ” krostoszowicką bergę ” stromy podbieg o długości 80 m z kamienistym – nierównym – podłożem. W tym miejscu musimy uważać by nie skręcić nogi.

Następnie czeka nas prosty odcinek szerokiej leśnej ścieżki, którą biegniemy przez 1,5 km, aż do starego nasypu kolejowego. Odcinek jest w miarę płaski – szutrowo – ziemny.

Na nasypie po 200 m skręcamy ostro w prawo do lasu. Tutaj czeka nas wąski odcinek leśny o długości około 200 m ( na tym odcinku niezbędne będą czołówki gdyż znajdziemy się w samym centrum leśnego zagajnika, w przypadku braku oświetlenia możemy zahaczyć o korzeń, pień , uderzyć w drzewo ) .

Wybiegając z lasu na szeroką leśną trasę skręcamy w lewo do ambony i biegniemy główną trasą ponownie do nasypu kolejowego. Trasa przez kolejne 500 wiedzie nasypem o szutrowej powierzchni, a następnie skręca koło ławeczki w prawo do lasu.

Będzie to typowy leśny zbieg po piaszczystej nawierzchni z wystającymi korzeniami. Niezbędne będzie zachowanie ostrożności, gdyż istnieje ryzyko skręcenia nogi bądź upadku na nierówności. Tym odcinkiem dobiegniemy do wąskiej grobli i skręcamy w lewo pod kątem 90 stopni. ( uwaga bardzo wąski odcinek tylko dla jednej osoby, można skręcić nogę, można spaść z grobli do stojącej wody z licznymi konarami i gałęziami !!! )

 

Po skręcie zaczyna się kolejny mocny podbieg, który doprowadzi nas do trasy technologicznej przy autostradzie, przy której skręcamy w prawo w dół wzdłuż płotu. Trasa wzdłuż płotu, to odcinek mocnego , nierównego zbiegu na którym trzeba bardzo uważać. Zwłaszcza po opadach deszczu staje się bardzo niebezpieczny.

Po 100 metrach przy wierzbie w klombie skręcamy w prawo na trasę asfaltową która zaprowadzi nas pod górę do mety.

 

 

Ireneusz Stachowski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *