Skip to main content

Sezon morsowania w Wodzisławiu rozpoczęty !!

SEZON MORSOWANIA W WODZISŁAWIU ROZPOCZĘTY !!!

Chociaż temperatura powietrza wynosiła 17 stopni, a woda miała stopni 8-9 to już 8 listopada około 60 osób morsowało w wodzisławskim Balatonie. O godz. 10.30 wspólną rozgrzewką oficjalnie rozpoczęto sezon morsowania 2015/16!

Spotkali się członkowie klubów „KRA”. „EXTERME” i niezrzeszeni miłośnicy hartowania kąpielami w zimnej wodzie. Wśród śmiałków nie zabrakło też licznej reprezentacji KS „FORMA”.

Morsowanie-Balaton

Pogoda -jak na listopad znakomita-przyciągnęła nad Balaton sporą grupę kibiców, obserwatorów i lokalne media. Mieli niezłą zabawę i możliwość zrobienia wielu ciekawych fotografii. Frajdę miały też same „morsy” i…zadziwiająco duża liczba „foczek”-bo tak pieszczotliwie mówimy o kobietach, które mają gorące serca i piękne ciała, wypielęgnowane zimnowodnymi kąpielami!

Po kilkuminutowej, intensywnej rozgrzewce wszystkich mięśni ruszyliśmy do wody! Czapki na głowach, ręce w górze, głębokie oddechy i już wszyscy byliśmy po szyję w wodzie. Uśmiechy i żarciki umilały pierwszą zimną kąpiel w tym sezonie.

Można było dowiedzieć się od bardziej doświadczonych morsów o zdrowotnych korzyściach płynących z takiej formy aktywności. Po kilku minutach większość z nas wyszła na plażę żeby znów rozgrzać organizm i zaprezentować specyficzną, fioletowo-czerwoną „opaleniznę”.

Dokładnie było widać dokąd sięgała woda! Czas na drugie wejście- i tu odgłosy jakby z letniej kąpieli: super, świetnie, teraz można godzinę stać, jak w lipcu itd…

Ale wszystko co dobre ma swój koniec. Czekały nas jeszcze atrakcje związane z inauguracją sezonu- gorąca herbata (dla nie kierowców z odrobiną „prądu”), i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Morsy przy ognisku

Tak duża ilość morsów pozwoliła na ustalenie godzin kolejnych spotkań na Balatonie, przekazaniu kilku ogłoszeń o działaniach klubu KRA, EXTREME i KS FORMA.

Balaton i morsy

 

Ważna informacja, dzięki której KS Forma przybyło kilku członków, dotyczyła możliwości korzystania z sauny w Gosław Sport Center.

Kolejne wspólne kąpiele w zimnym Balatonie zapowiadają się bardzo ciekawie- każdej niedzieli o 10.30. Warto śledzić profil facebokowy Wodzisławskiego Klubu Morsów KRA, ponieważ znajdują się tam zdjęcia, relacje z kolejnych spotkań , a także bieżące informacje o działalności klubu.

Do zobaczenia w niedzielę o 10.30 na Balatonie!!!

Jarek Świta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *