Skip to main content

Po VI JA I MARATON

5 października 2014 r. odbył się VI bieg Ja i Maraton. W zawodach wystartowało 120 zawodników. Honorowym starterem został Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Bieg i chód odbył się na 4,2 km pętlach, w 90 % o nawierzchni asfaltowej. Biegacze maksymalnie mieli do przebiegnięcia 10 okrążeń, kijkarze do przejścia również 10. Zawody można było ukończyć po jednym okrążeniu lecz bardzo niewielu zawodników wybrało tą opcję.
Większość pokonywała co najmniej półmaraton.W tym roku impreza miała bardzo wysoki poziom. 21 zawodników przebiegło królewski dystans. By załapać się do nagradzanej pierwszej piętnastki w biegu mężczyzn trzeba było przebiec cały maraton i to w odpowiednim tempie. Minimalny dystans dla pań na podium to półmaraton.
W nordic walking podobnie by załapać się na ” pudło ” należało pokonać dystans maratonu. Zawody biegowe wygrał Tomasz Kuliński z AZS AWF Katowice. Przebiegł maraton w 3 godziny 9 minut i 11 sekund.
Wśród pań zwyciężyła Mariola Łanucha z Jastrzębia Zdroju. Pokonała dystans 29,5 km.
Wśród kijkarzy niepodzielnie dominował Paweł Mencewicz  z KS FORMA, który dystans 42,1 km przeszedł w czasie 5 godzin 1 minuty 25 sekund. Zawody kijkarek wygrała Małgorzata Rencz z Orzesza, która w regulaminowym czasie pokonała 38 km a następnie przeszła kolejne 4 km by zaliczyć maraton.
VI-JA-I-MARATON..
Impreza odbyła się w ośrodku Gosław Sport Center. Zawodnicy którzy wcześniej skończyli zmagania sportowe mogli skorzystać z Grill Baru oraz z kompleksu saun i siłowni.
Organizatorami zawodów byli: KS Forma Wodzisław Śląski, Miasto Wodzisław Śląski oraz Gosław Sport Center.
Zawody współfinansowane były z budżetu Miasta Wodzisław Śląski.
Podziękowania należą się stałym sponsorom: Gosław Sport Center Wodzisław Śląski, Meble Kabut Syrynia, Sklep sportowy Monsun Wodzisław Śląski, Sklep Lewiatan Wodzisław Śląski – Wilchwy, Sklep Jasmin Wodzisław Śląski – Wilchwy, Sklep motoryzacyjny Janusz Ramik Wodzisław Śląski, Ratownictwo Medyczne Fire-Med, Przychodnia Medyczna Kordian Waroński.
W niedzielę nagrodzono również zawodniczki i zawodników w Grand Prix 2014 Wodzisławia Śląskiego.
W punktacji końcowej brano pod uwagę wyniki z 3 wodzisławskich imprez biegowych: Bieg Twardziela, Międzynarodowy Cross Wodzisławski, Ja i Maraton.
Pierwsza trójka wśród pań: Hanna Ficek, Izabela Woźniak, Marta Nosiadek.
Wśród panów: Janusz Magiera, Zbigniew Marszałkowski, Maciej Rogala.
Ireneusz Sadowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *