Skip to main content

XI Bieg Twardziela

XI Bieg Twardziela

28 lutego 2016 r. w Wodzisławiu Śląskim – Blazy odbędzie się XI już edycja Biegu Twardziela. Biuro zawodów znajdować się będzie w świetlicy KS Wicher Wilchwy przy ul. Jastrzębskiej. Start: godzina 11.00 Dystans: XI Bieg Twardziela – 14,5 km, Regatta Bieg Twardzielka – 7,5 km, Nordic Walking – 7,5 km.

Lista startowa na XI Bieg Twardziela została już zamknięta. 28.02.2016 r. wystartuje 138 zawodników. Na trasie zawodów wiosna budzi się do życia, widoki przyrody wokół Wodzisławia Śląskiego wspaniałe.

Podczas biegu zawodnicy zobaczą miejsca w których z pewnością jeszcze nie byli. Pomimo braku śniegu trasa do łatwych nie należy. Jest cała masa podbiegów, orna ziemia oblepia obuwie. Polecamy na trasę zabrać batonik energetyczny lub żel – radzi Ireneusz Stachowski, uczestnik kilku ostatnich edycji biegu. Półmetek znajduje się dokładnie pod mostem autostradowym.

Prognozy nie zapowiadają większych zmian i wydaje się że Twardziel ujdzie nam na sucho. To oczywiście złudzenie. Trasa w tym roku wynosi 14,5 km czyli 2,5 km więcej niż w 10 Jubileuszowej edycji. Sporym wyzwaniem będzie w 100 % przebiegnięcie Twardziela, bez przechodzenia do marszu na podbiegach. Oczywiście wszystkim życzymy 100 % biegu. Na mecie tradycyjnie uczestnikom wręczone zostaną medale.

Będzie na nich uwieczniony kolejny klubowicz. A kto nim będzie dowiemy się już 28 lutego.

XI Bieg Twardziela jest współfinansowany przez Miasto Wodzisław Śląski. Bez przychylności władz dla naszego klubu z pewnością byłoby nam o wiele trudniej organizować to prestiżowe dla Formy biegowe wydarzenie – relacjonuje Zbigniew Marszałkowski Prezes Klubu.

Głównym sponsorem XI Biegu Twardziela jest firma Regatta Polska. Producent odzieży i akcesoriów turystyczno – sportowych ufundował bony o wartości 50 zł dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych.

Bony będzie można zrealizować w sklepie sportowym Monsun w Wodzisławiu Śląskim lub innych placówkach tej marki na terenie całej Polski.

Firma Regatta jest autorem programu RuszSię poprzez który wspiera amatorskie wydarzenia w zakresie sportu i turystyki w całym kraju.

Ireneusz Stachowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *