XXII Międzynarodowy Bieg Uliczny oraz

XIX Mistrzostwa Polski Górników

w Knurowie

na dystansie 10km – relacja z zawodów

W ostatnią niedzielę września w Knurowie odbył się jak co roku XXII Międzynarodowy Bieg Uliczny połączony z Mistrzostwami Polski Górników. Pogoda tego dnia dopisała a frekwencja zawodników przybyłych na zawody zaskoczyła nawet organizatorów.

Jak w poprzednich latach impreza gromadziła około 380 – 400 uczestników, w tym roku zawody ukończyło 543 zawodników. Wśród zawodników z Polski byli także goście z Ukrainy, Kenii, no i oczywiście nie mogło zabraknąć epitetu w postaci członków KS FORMA

Trasa biegu została zmieniona od poprzednich lat i prowadziła ulicami Knurowa w kierunku miejscowości Wilcza i z powrotem, co przypadło biegaczom do gustu.

Na trasie biegu zawodnikom dopingowali licznie zgromadzeni mieszkańcy. Zawody wygrali bezapelacyjnie Kenijczycy z jednego klubu, którzy zajęli całe podium z czasami 29:33, 30:11, 30:25, dalsze miejsca przypadły Ukraińcom, natomiast pierwszy Polak, Pałka Piotr, był na miejscu 6 z czasem 32:29.

Całe szczęście,  że w kategorii górników podium nie należało do czarnoskórych, choć były i takie podejrzenia,  czy któryś nie jest polskim,  czarnoskórym,  górnikiem

Na podium znaleźli się Szulik Grzegorz (34:20), Winkler Tomasz (35:22) oraz Cieplak Tomasz (35:35).

Członkowie z naszego  KS FORMA WODZISŁAW  ŚL. szczęśliwie ukończyli zawody w kolejności:  Słupek Tomasz (39:54), Wolny Sebastian (39:59),  Szkatuła Henryk (42:20),  Węglarczyk Krzysztof (45:20) oraz Pośpiech Karol (46:48).