Skip to main content

Bieg z Helu do Wodzisławia Śl.

Bieg z Helu do Wodzisławia Śl.

 

W biegu z Helu do Wodzisławia Śl. wystartowało 9 osób z KS FORMA WODZISŁAW ŚL., w tym: Mariusz Blazy, Marcin Kołoczek, Kamil Kołoczek, Grzegorz Jaszczak, Bogdan Bojko, Zbigniew Marszałkowski, Jarosław Oślizło, Henryk Szkatuła oraz Jacek Wojaczek.

– Wystartowaliśmy z Helu 29 maja o godzinie 12, by według założeń w niedzielę 1 czerwca o godzinie 17.30 , po przebiegnięciu około 700 km, zakończyć bieg na wodzisławskim stadionie. Zakładaliśmy bieg tempem 10k m na godzinę, jednak od samego początku i w zasadzie do samego końca utrzymywaliśmy zdecydowanie większe tempo urywając każdej godzinie około 5- 10 minut.

Ten ciężko wypracowany zapas czasu w końcówce wyniósł ponad 12 godzin i biegnąc w „linii prostej” mogliśmy zakończyć bieg 1 czerwca o godzinie 5 rano. Postanowiliśmy jednak nadłożyć drogi i biec okrężnymi trasami, co zaowocowało zdecydowanie większym wynikiem, bo po zliczeniu indywidualnych wyników wszystkich 9-ciu biegaczy pokonaliśmy dystans 868 km – relacjonuje Mariusz Blazy, jeden z uczestników.

Sześciu biegaczy pokonało dystans ponad 100 km, z czego dwójka dokonała tego już w sobotę. Najlepszy wynik to 123 km, kolejne to 116 km, 109 km, 108 km, 107 km, 102 km 73 km, 68 km, 62 km. Najstarszy zawodnik miał 57 lat, zaś najmłodszy 22 lata.

Dziękuję wszystkim, którzy nam kibicowali na trasie i którzy czekali na nas w Wodzisławiu Śl.. Wasze pozytywne komentarze i wyrazy uznania dodawały nam skrzydeł, a każdy kolejny kilometr wydawał się lżejszy do przebiegnięcia. Dziękuję w imieniu swoim i całej naszej 9- tki – dodaje Mariusz Blazy.

Inicjatywa ma być kontynuowana w następnych latach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *