Cieszyński Bieg Uliczny – najstarszy regularny bieg szosowy w Polsce

Redakcja

11 stycznia, 2024
Cieszyński bieg uliczny to jeden z najpopularniejszych sportowych wydarzeń w mieście. Ściąga on tysiące uczestników z całego kraju, a także zagranicznych turystów. Biegnie się go co roku w pierwszą niedzielę września. Trasa biegu prowadzi przez piękne, stare ulice Cieszyna. Uczestnicy mogą podziwiać zabytkowe kamienice i pałace, a także malownicze widoki miasta. Bieg uliczny Cieszyński to świetna okazja do spędzenia aktywnego weekendu w mieście. Jest to także świetna okazja do spotkania się z innymi miłośnikami biegania.

Krótka historia Cieszyńskiego Biegu Ulicznego

Cieszyński Bieg Uliczny to największa coroczna impreza biegowa w mieście. To także jeden z najstarszych regularnych biegów szosowych w Polsce. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1992 roku przez lokalny klub sportowy – Cieszyńskie Strzelectwo. Impreza odbyła się na zamkniętej ulicy w centrum miasta, a na starcie stanęło zaledwie 400 biegaczy! Z biegiem lat bieg się rozrastał i rozrastał. W 2004 roku przerósł swoją pierwotną bazę startową. Od tego roku odbywa się na specjalnej trasie wytyczonej wówczas na stadionie w Cieszynie. Od 2007 roku bieg jest oficjalnie sankcjonowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Od tego roku jest również uznawany za oficjalną imprezę Mistrzostw Polski w Biegach Szosowych.

Co jest takiego wyjątkowego w tym biegu?

Cieszyński Bieg Uliczny słynie z luźnej atmosfery. Jako jeden z jedynych w Polsce biegów miejskich, jest wspaniałą okazją dla biegaczy, by odpocząć od trasy. To także szansa dla miłośników miasta na odrobinę ruchu na świeżym powietrzu. Trasa tego wydarzenia zmienia się co roku. Tak więc za każdym razem, gdy bierzesz udział, jest to naprawdę wyjątkowe wydarzenie! Nietypowa jest również godzina rozpoczęcia wyścigu. Impreza jest jednym z niewielu wyścigów drogowych, które rozpoczynają się wieczorem. Cieszyński Bieg Uliczny odbywa się w piątek wieczorem. Ten nietypowy przedział czasowy pozwala biegaczom cieszyć się całym dniem zabawy w mieście, podczas gdy wyścig się rozwija

Polecane: