Walczysz z nadmiernym łaknieniem? Te składniki skutecznie zahamują apetyt!

Redakcja

2 kwietnia, 2024

Chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, ale wszelkie próby przejścia na dietę końca się napadami wilczego apetytu? Nadmierne łaknienie to poważny problem, który może sprawić, że nigdy nie uda nam się wypracować upragnionej sylwetki. Czy można jakoś walczyć z napadami głodu, które pojawiają się znienacka? Okazuje się, że tak! Pomogą nam w tym suplementy diety.

Kiedy preparaty wspomagające odchudzanie okażą się dobrym rozwiązaniem?

Wcale nie musisz głodować, by schudnąć – wystarczy trzymać się zaleceń dietetyka, dużo się ruszać, jeść surowe warzywa i pełnoziarniste produkty zbożowe, a także ograniczyć słodycze oraz dania zawierające puste kalorie. Zrzucanie nadmiernych kilogramów tylko w teorii wydaje się proste. Wiele osób nie potrafi schudnąć przez nadmierny apetyt, który uniemożliwia wprowadzenie deficytu kalorycznego. Jak sobie z tym poradzić? Przydatną pomocą okażą się na przykład pewne preparaty, które przyczyniają się do ograniczania łaknienia. Należy sięgać po naturalne suplementy diety z pewnych źródeł – takie produkty kupisz w sklepie mybionic.pl.

Musisz szybko zapełnić żołądek? Sięgnij po błonnik pokarmowy!

Błonnik pokarmowy występuje w wielu produktach spożywczych, a mimo to często nam go brakuje. Przyjmowanie odpowiednich dawek tych substancji jest szczególnie ważne w przypadku osób, które starają się jeść mniej. Błonnik pokarmowy nie podlega strawieniu, dzięki czemu poprawia perystaltykę jelit, a co najważniejsze, powoduje uczucie sytości, które może utrzymywać się przez długi czas. Ten związek w wersji nierozpuszczalnej pęcznieje w żołądku, dzięki czemu szybciej czujemy się pełni i przestajemy odczuwać głód. Preparaty zawierające błonnik przydadzą się osobom, które przestrzegają diety, jednak miewają problemy z konsekwentnym trzymaniem się jadłospisu.

Chrom i chitozan – dlaczego warto wprowadzić je do swojej diety?

Chrom to jeden z mikroelementów, który jest nam potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Poza licznymi prozdrowotnymi właściwościami wykazuje on także wpływ na odczuwanie łaknienia. Jeśli w naszym organizmie nie brakuje tego pierwiastka, to nie odczujemy żadnych zmian, ale osoby cierpiące na niedobór chromu zmagają się ze wzmożonym apetytem na słodycze. Nadużywanie cukru może zrujnować każdą dietę, dlatego należy czym prędzej poradzić sobie z niedoborem. Chitozan to mało znany związek, który działa podobnie jak błonnik pokarmowy, jednak osoby zrzucające kilogramy wykorzystują go ze względu na umiejętność wiązania tłuszczu z pożywienia, co utrudnia jego wchłanianie.

Potrawy, które skutecznie zahamują apetyt

Nie musisz iść do apteki, by kupić produkty hamujące apetyt – znajdziesz je także w swojej lodówce. Warto wybierać jedzenie bogate w błonnik, czyli:

  • Kaszę i ryż,
  • Makaron,
  • Pieczywo pełnoziarniste,
  • Warzywa i owoce,
  • Orzechy,
  • Nasiona i pestki.

Nie każdy posiłek zaspokoi nasz głód, dlatego zawsze należy przywiązywać dużą wagę do tego, co kładziemy na talerzu. Produkty zawierające błonnik charakteryzują się wysokim indeksem sytości. Co zrobić, gdy dopada nas ochota na coś słodkiego? Zamiast walczyć z pokusą, lepiej zjeść garść orzechów albo suszonej żurawiny. Czasem ulgę przynosi wypicie szklanki wody lub naparu z morwy albo sięgnięcie po gumę do żucia.

Materiał sponsorowany.

Polecane: