Jak kupić buty piłkarskie online, by trafić idealny model?

Redakcja

24 czerwca, 2024

W czasach, gdy obowiązki zawodowe pochłaniają mnóstwo czasu, szukamy przede wszystkim sposobu na zaoszczędzenie kilku chwil. Zakupy w sieci stały się normą, ale niestety nie każde zamówienie okazuje się tym trafionym. W przypadku butów piłkarskich sprawa jest jeszcze bardziej utrudniona. Jak kupić obuwie bez mierzenia? Oto kompletny poradnik.

Buty do piłki nożnej a nawierzchnia

Proces zakupu obuwia piłkarskiego rozpoczyna się pytaniem: na jakiej nawierzchni będę grać? Konstrukcja podeszwy ma ogromne znaczenie dla efektywności gracza. Jeśli treningi i mecze odbywają się na trawie naturalnej, wybierz lanki. Świetnie sprawdzają się na gruncie o przeciętnej twardości. Gdy rozgrywki mają miejsce na grząskiej, mokrej murawie, wybierz wkręty, które gwarantują dobrą przyczepność do podłoża. Polecamy niezawodne korki puma, które zapewniają doskonałą stabilizację. Grasz na hali? Wybór jest prosty – solidne halówki z niebrudzącą podeszwą.

Aby zakup okazał się sukcesem

Wszyscy przestrzegają o dokonywaniu zakupów z niepewnych źródeł. W sieci nietrudno o oszustwa dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte. Jakie środki ostrożności należy podjąć?

  • Sprawdź sklep – właściciel powinien umieścić na stronie dane kontaktowe, a także adres sklepu. Jeśli sprzedaż odbywa się równolegle wysyłkowo i stacjonarnie, istnieje niewielkie ryzyko oszustwa.
  • Poznaj opinie – sprawna realizacja zamówienia, towar wysokiej jakości czy pomocna obsługa – to hasła, które powinny zmniejszyć Twoje obawy przed zakupem.
  • Bezpieczne formy płatności – Blik, Przelewy24 czy możliwość płatności kartą zwiększają wiarygodność sklepu. Jeśli na etapie opłacania zamówienia otrzymujesz link przekierowujący do nieznanych stron, nie potwierdzaj przelewu.

Sklep numer1.store zyskał 5-gwiazdkowe opinie wśród użytkowników serwisu Ceneo. Przychylne zdanie kupujących zwiększa wiarygodność, potwierdzając jednocześnie jakościową usługę. W ofercie sklepu znajdziesz nie tylko markowe obuwie piłkarskie, ale i rękawice bramkarskie czy ochraniacze.

soccer-5585294_1280.jpg

Jak dobrać rozmiar buta?

Jeśli dokonasz odpowiednich pomiarów, uda Ci się uniknąć zwrotów i wymiany towaru. Pamiętaj, by zdejmować miarę gołej stopy! Przygotuj kartkę i długopis, postaw na niej stopę, a następnie oznacz linią miejsca, w których dokładnie sięgają duży palec i pięta. Zmierz powstały odcinek i porównaj wynik z tabelą wymiarów producenta danej marki.

Warto pamiętać, by przy zakupie butów piłkarskich pozostawić niewielki zapas. Producenci obuwia podają wymiary wkładki z dokładnością do milimetra po przecinku – to pozwoli Ci się zorientować w rozmiarówce. Miej też na uwadze, że korki ze skóry są miękkie i z pewnością nieco się rozciągną w trakcie użytkowania. Korki wykonane z syntetyków są zwarte i dopasowane – w tym przypadku lepiej kupić buty odrobinę większe niż zbyt małe lub „na styk”.

Udane zakupy w numer1.store

Chcesz mieć gwarancję trafionych zakupów? W numer1.store wszystko pójdzie tak, jak trzeba! To sprawdzony i rzetelny dostawca markowych produktów. W jego asortymencie znajdziesz korki Puma i innych marek, które królują w sportowym środowisku.

Artykuł promocyjny.

Polecane: