Te trzy kosmetyki musisz mieć na lato

Redakcja

11 czerwca, 2024

Codzienne dbanie o cerę i włosy to pewna rutyna, z którą związane są powtarzalne kroki. Wykonujemy je codziennie w określonej kolejności i liczymy na dobre efekty. Jednak w zależności od pory roku, pielęgnacja może się nieco różnić i trzeba uwzględnić w niej warunki pogodowe. Latem pielęgnacja skóry i włosowi powinna być szczególnie uważna, aby zniwelować skutki szkodliwego promieniowania UV i innych czynników zewnętrznych.

Twoja skóra potrzebuje mocnej ochrony przed promieniowaniem UV nie tylko latem, ale przez cały rok

Wyzwania w pielęgnacji to na przykład nawilżanie i działanie anti-age, które wymienia się jako główne zadania. Nawilżanie czyni skórę bardziej odporną na działanie czynników zewnętrznych, przez co ma mocniejszą barierę hydrolipidową i nie pozwala na wnikanie szkodliwych substancji. Tak samo profilaktyka anti-age przy użyciu kwasu hialuronowego i retinolu jest ważna dla kobiet, które już zauważyły pierwsze oznaki starzenia się lub są w wieku, gdzie ubytki w skórze są coraz większe i proces produkcji komórek skóry zwalnia. Jednak jest jedna bardzo ważna rzecz, która powinna być bezwględnie stosowana i przestrzegana. Jest to ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV, które jest głównym czynnikiem starzenia się skóry i znacząco wpływa na jej kondycję. Krem z filtrem ochronnym SPF 50 powinien na stałe zagościć w Twojej rutynie pielęgnacyjnej. Promieniowanie UV prowadzi do fotostarzenia się skóry i degeneracji komórek skóry. Dzięki wysokim filtrom, chronimy skórę i zabezpieczamy ją przed uszkodzeniami.

Twoje włosy potrzebują regeneracji w okresie letnim

W miesiącach letnich, gdy słońce mocno świeci, a stykamy się także z piaskiem, morską wodą i mocnym wiatrem, należy także zadbać nie tylko o skórę, ale również o włosy. Zaleca się noszenie nakrycia głowy, które chroni ją przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i zmniejsza ryzyko płowienia włosów. Dodatkowo można stosować spraye UV, które zabezpieczą kosmyki na czas przebywania na słońcu. Jednak nic nie zastąpi mocnej regeneracji włosów, jaką daje odpowiednia maska do włosów. Maska o bogatym składzie i gęstej formule wzmocni włosy. Cenne składniki w maskach regenerujących to keratyna czy na przykład oleje roślinne. W okresie letnim włosy potrzebują szczególnej ochrony i warto stosować maski regeneracyjne w tym okresie.

Wybierz wysokiej jakości balsam nawilżający

Balsam nawilżający w okresie letnim jest niezwykle ważnym kosmetykiem, bo doskonale zabezpiecza skórę i dostarcza jej wody. Latem skóra może być bardziej narażona na przesuszenie, a słońce jest przyczyną wielu problemów skórnych, takich jak przebarwienia, oparzenia i pokrzywki słoneczne. Mocno nawilżający balsam ma w swoim składzie przede wszystkim składniki mocno wiążące wodę i takie, które chronią skórę przed utratą wody. Wymienia się tutaj mocznik, glicerynę, pantenol, ekstrakty roślinne, ale także kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to jedna z bardziej skutecznych substancji, jeśli chodzi o nawilżanie skóry. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego pozwala związać do kilkuset cząsteczek wody, dzięki czemu nawilżenie jest długotrwałe i intensywne.

Artykuł promocyjny.

Polecane: